Category: Galeri

STK’LARA VERİLEN HALKIN DEPREME HAZIRLIĞI SEMİNERİ

Mirasımız Derneğinden gelen talep üzerine, 11 Ekim 2019 tarihinde eğitmen Habibe Keleş tarafından Temel Afet Bilinci Semineri verildi. 35 kişinin iştirak ettiği eğitimde katılımcılara Aile Afete Hazırlık Planı ve Kimlik Bilgi Kartı dokümanları dağıtıldı. Görsel ve uygulamalı olarak verilen eğitimde deprem öncesi, sırası ve sonrası yapılması gerekenler, yapısal olmayan elemanların sabitlenmesi, deprem çantası bilgiler katılımcılarla paylaşıldı.

wep

Eyüp Diyanet Gönüllüleri Vakfın da Halkın Deprem Hazırlığı Temel Bilgiler Semineri çerçevesinde 97 kişilik bir gruba deprem öncesi, deprem sırası ve sonrasındaki davranış kalıpları aktarıldı. Deprem tehlike avının yapılmasının kurumlardaki öneminden bahsedildi. Acil durum çantasının iş yerinde, evde ve arabada olmasının önemi üzerinde duruldu. Deprem ve panik kontrolünün sağlanması için pratik yapmanın öneminden bahsedildi.

3

Üsküdar Gençlik Merkezin de yapılan Temel Afet Bilinci Semineri 25 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Ayrıca seminerde eğitimcilerimizin gelişimi için İstanbul itfaiyesinden alınan yangın eğitiminden de kısa bilgiler paylaşılmıştır. Deprem öncesi hazırlık, deprem sırasında korunma ve sonrasında kullanılacak olan acil durum çantası konuları konuşulmuştur.

web1

Ümraniye- TÜRGEV Şule Yüksel Şenler Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdun da yapılan seminerde Halkın depreme hazırlığı temel eğitim bilgileri çerçevesinde deprem öncesinde, deprem sırasında ve deprem sonrasında yapılması gerekenler ayrıntıyla anlatıldı. Deprem tehlike avı, deprem acil durum çantası ve diğer ayrıntılı hazırlık bilgileri öğrencilere verildi. Ek olarak yangın konusunda bilgilendirme yapıldı. Deprem sırasında doğru davranış kalıbının edinilmesi için örnekler verildi. 109 kişinin katılımıyla gerçekleşen seminer sunum sonrası soru cevap kısmıyla yaklaşık 2 saat sürmüştür.

web2

 

FAYDER BROSUR

2017-FayderBrosurSite-1 2017-FayderBrosurSite-2

Katıldığımız Programların Resimleri

[nggallery id=4]

zp8497586rq

ABCD Eğitim Resimleri

[nggallery id=3]

zp8497586rq

TAG Eğitim Resimleri

nggallery id=2

zp8497586rq